27. ledna 2020 | Karel Škácha

Dneska to roztočíme

Ačkoli všichni tady máme rádi pivo, točit u nás začneme videa. Chceme jinak komunikovat, lépe prezentovat zjištěné skutečnosti a zároveň i oslovit mladší skupiny. Proto se pokusíme naše témata vizualizovat do podoby krátkých videí. Nápad zkusit to zrál dlouho, ale změnil se tolikrát, kolikrát se k němu připojila další z mnoha zajímavých osobností. Díky nim se naše původní amatérská představa rozrostla do miniportálu s několika rubrikami, které se mohou rozrůstat podle aktuální potřeby a možností.

Nay Mi grafikou webu i loga akcentovala důraz na informaci, na přehlednost. Chceme tedy zjednodušit přístup k naší práci, a to nejen pro novináře, ale i oznamovatele korupce nebo podporovatele.

Honza Gruml vykreslil styl zpravodajského portálu, stvořil Pepu Šťourala a nadřel se na znělce k prvnímu dílu. Když jsme oslovili Petru Nesvačilovou s tím, co chceme dělat, rozhodla se, že nám pomůže a dala tomu řád a profesionální přístup. Propojila nás s dalšími profíky a věc nabyla nového rozměru. Herec Robert Mikluš trpělivě nadaboval text, byl na to prostě nejlepší, Petr Marek dodal skvělou hudbu, Petro děkujeme! Všem dalším, co se podíleli na spuštění, patří srdečný dík za snahu pomoci, za jejich rady a kvantum odpracovaných hodin.

Tyto pravidelné glosy zachováme, různé pohledy na korupci mají ohlas. Proto chceme točit i rozhovory na téma korupce. Přibudou komentáře Ondřeje Závodského k protikorupční legislativě a snad i další. To vše pohromadě, ode dneška, v samostatné sekci ZPRAVODAJSTVÍ!