2. října 2018 | Martin Huňady

Dostane cenu Babiš nebo Soukup?

Každoroční udílení hudebních cen Český slavík Mattoni letos nebude! S touto informací minulý týden přišla pořádající agentura Musica Bohemica. Je otázkou, zda bude udílení těchto cen někomu chybět. Dnes si již nikdo nevzpomene na ceny Týtý, které si daly také “pauzu” před dvěma lety.

Udílení státních vyznamenání by potřebovalo také roční pauzu a určitý restart jako Slavík, ale zde se pauzy nedočkáme. Miloš Zeman si jistě nenechá ujít stoleté výročí založení Československé republiky, které bude jako každý rok spojeno s udílením státních vyznamenání. Zde hlava státu rozdá ceny svým známým a podporovatelům pod záštitou České republiky. Uvidíme, zda si cenu nakonec odnese Andrej Babiš za boj s korupcí nebo Jaromír Soukup za svoji „investigativní“ práci v médiích.

Nadační fond proti korupci uděluje každoročně také své ceny a to Ceny za odvahu. Zde mohu pouze napsat, že Nadační fond neuděluje ceny ani za popularitu jako slavík, ani za jánabráchismus jako Miloš Zeman, ale za opravdovou odvahu. Tyto ceny jsou udělovány významným osobnostem, které vzejdou z desítek návrhů nejen z řad veřejnosti, aby byli oceněni opravdu výjimeční jedinci nebo organizace.