30. dubna 2012 | Petr Skočdopole

Hušákovo „promo“ pro spravedlnost

Když býval někdejší generální ředitel Sazky Aleš Hušák ještě agentem StB, nosil krycí jméno Krakonoš. Zasloužilí funkcionáři z Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), hlavního akcionáře zkrachovalé Sazky, k němu také vzhlíželi se stejnou úctou, jako Kuba a Anče k pánu hor ve slavných pohádkách. „Sluha českého sportu“, jak se kdysi sám nazval, jim coby neomezený vládce podniku plnil každé přání. Zahrnoval je luxusními dárky a brával na výlety do celého světa. Pohádka ale už skončila. Krakonoš byl zakuklený Trautenberk a místo sluhou byl největším upírem českého sportu v jeho dějinách.

Chtěl bych vidět tváře oněch prošedivělých pánů z ČSTV, když teď museli poslouchat z úst nového předsedy svazu Miroslava Jansty výčet brutálního Hušákova hýření. Kromě stovek milionů až několika miliard vyhozených za špatné podnikatelské projekty, jako byly třeba loterijní videoterminály a samozřejmě nabubřelá vysočanská aréna, zaujmou položky jako stůl generálního ředitele za 1,5 milionu korun nebo 42 milionu za pronájem soukromého letadla.

ČSTV, který kvůli Sazce skončil na mizině, je nyní v paradoxní situaci. Jeho zástupci se Hušákem ochotně nechali korumpovat, a teď ho chtějí žalovat o téměř miliardovou náhradu škody. Cynik Hušák se jim proto směje do obličeje. Vzkázal, že případný soud bude „nejlepší promo pro knížku“, kterou píše. To je možné, na druhou stranu je třeba dodat, že nejlepší „promo“ pro spravedlnost by nejspíš bylo, kdyby Hušák svou knížku dopsal na motáky v kriminále.