17. května 2019 | Tiskové zprávy

Kauza DPP nekončí, naopak stále pokračuje

Jízdenková kauza pražského Dopravního podniku dnes dospěla k nepravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze. Ten dospěl k názoru, že žalovaný skutek nebyl trestným činem a obžalované zprostil viny. Státní zástupce se na místě odvolal. Nadační fond proti korupci věří, že odvolací soud dojde k přesvědčení, že se o trestný čin jedná a vezme v potaz i odposlechy, jejichž provedení prvoinstanční soud zamítl. Fond však pokračuje v rozkrývání problematických aktivit DPP, které dle našeho názoru přetrvávají i pod novým vedením. Dnes jsme zveřejnili mapu nových smluvních partnerů DPP, jako je obviněný Jansta, baron odpadů Kočka nebo právník Květoslav Hlína.

„Věřím, že odvolací soud následně připustí jako důkaz odposlechy, které jasně dokazují korupční jednání obviněných v této kauze. Materiály, které orgánům činným v trestním řízení předal Fond, rovněž považujeme za průkazné. Navíc máme i informace, že ani současné smluvní vztahy nejsou v pořádku,“ okomentoval dnešní verdikt soudu Karel Škácha, ředitel Nadačního fondu proti korupci.

Nadační fond proti korupci vznikl jako zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s tím, do jaké míry korupční jednání infiltrovalo celou státní správu. Jeho cílem je podpora a přispívání k budování etických hodnot v demokratické společnosti, podpora odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Kontakt: Karel Škácha, ředitel NFPK, tel.: 602 681 513, e-mail: karel.skacha@nfpk.cz