24. září 2018 | Martin Šorm

… koza zůstala celá

Za dva týdny se otevřou volební urny a právě teď jsme svědky předvolební masáže ze všech stran. Ze všech politických stran, i ze všech světových. Omlouvám se všem mimopražským, ale tím že žiji v Praze, tak vnímám ty volební hlášky hlavně zde.

Velké plochy prozrazují, že nový střihoun má telefon na již ostříleného matadora a tak spolu dokáží všechno. Na jiném místě se mohu radovat nad tím, že složenky budou výrazně levnější, nebo že někdo udělá Prahu ještě bohatší.

Nevím, jak to chtějí kandidáti zařídit, asi se Praha ještě víc zadluží, nebo ještě více vezmeme regionům. A pošta zlevní poplatek za použití složenky o deset procent?

Jedno však vím! Jsou to zase jen sliby vymyšlené partou expertů na předvolební  tlachy, které mají zaujmout a získat voliče. O smysluplnosti či naplnitelnosti slibů jsme se již mohli přesvědčit mnohokrát.

Matičku Prahu trápí řada problémů, od metropolitního plánu až po nedostavěný dopravní okruh, či provizorní Lítačku.  Nebo přístup do metra. 
Jaké štěstí mají radní, že stanice Budějovická má dva vchody do vestibulu stanice metra a tudíž šmahem v lednu zavřeli jeden z nich. Co je těm voleným panákům do toho, že cestující, obyvatelé jejich volebního okrsku musí nesmyslně obcházet polorozpadlou terasu se schodištěm. Proč žádný z kandidátů na primátora prostě neřekne: do března příštího roku zprovozním vstup do metra Budějovická? Protože by to byl závazek, který by se dal jednoduše zkontrolovat. Ale na to nemají odvahu. To raději ať se důchodci procvičí v orientačním běhu bez mapy a navigace. Do polikliniky Budějovická přece trefí každý!

To raději současní radní, aby se zalíbili Pražanům, přislíbí otevřít rekonstruovanou Husitskou třídu do voleb. Co na tom, že jen v provizorním režimu, pouze ve směru do centra a ještě bez finálního povrchu vozovky. Hlavně, že se můžou blýsknout  před objektivy, volební urny nic nepoznají,. Vlk se nažral, ale koza zůstala celá.