Martine Dvořáku, zaplať

Zhruba před měsícem se mi dostal do rukou dokument, jehož obsahem byl přepis odposlechu z hotelu Ventana z roku 2012 a 2013. Hlavími aktéry jsou Ivo Rittig a jeho právník David Michal. Mimo jiné spolu řeší náklady, které museli vynaložit na ochranu svého „podnikání“ poté, co Nadační fond proti korupci zveřejnil kauzu „jízdenky“ a kauzu „Nemocnice na Homolce“. Bezpečnostní opatření proti Karlu Janečkovi a Karlu Randákovi je přišly na pět milionů korun: „…a bůra, který jsme dali, který jsme dali na (Janečka)…“.

Dlužno dodat, že pánové si svoje zájmy „hlídali““ systematicky. Naznačuje to i vyjádření Davida Michala: „…Já určitě ví o tom, že jsem vod tebe načerpal jakoby z velkej peněz teďka jakoby dvojku, kterou jsi dal Grygárkovi na hlídání našich věcí na (Faučku)…“.

Celkově pánové pravděpodobně museli investovat mnohem víc, o čemž svědčí i slova Davida Michala „…že do dvaceti to bude jakoby stát reálně jo všechno…“

David Michal asi správně vyhodnotil příjmy Martina Dvořáka, neboť říká Ivo Rittigovi, že Dvořák má peněz dost, neboť si ulil bokem. Následně přichází s nápadem, že aby těch 20 milionů nemusel platit Ivo Rittig, tak by je mohli nechat zaplatit Martinu Dvořákovi. Co by to bylo za obchodníky, aby na tom ještě nevydělali. Řeknou si Martinovi Dvořákovi o 30 milionů a budou vlastně 10 milionů v zisku.

„…primárně si samozřejmě necháme zakešovat Dvořáka, kterýmu ještě nafoukneme, ale taky podle mě můžeme podle mě chtít příspěvky jakoby od ostatních, kteří, kteří, v jejichž prospěch to všechno děláme jo. Takže já si myslím, že ve finále to může být jako dobře ziskový…. no a když si Dvořákovi řekneme třicet a všechno ostatní nad to bude zisk…“. Ivo Rittig samozřejmě souhlasí, bodejť by ne.

Pokud se nemýlím, tak v jednom z televizních rozhovorů Martin Dvořák uvedl, že si přivedl advokátní kancelář Šachta & partners (nyní MSB Legal) do dopravního podniku, neboť je dlouho zná a důvěřuje jim. Blahopřeji, pane Dvořáku, vybral jste si dobře.

Podobné články

18. června 2012

Potřebujeme změnu volebního systému

Již delší dobu se kromě korupce zabývám také tím, jak znovunastolit faktickou demokracii v našem společenském uspořádání. Jsem přesvědčen, že pro tuto vizi je nutnou podmínkou zásadní změna stávajícího volebního systému včetně změny ústavy…

7. ledna 2013

Zlojedská amnestie na Nový rok

Nový rok u nás začal skutečně ostře. Prezident této země se odvážil k bezprecedentnímu kroku, kterým zpochybnil samotnou podstatu právního státu. Jím vyhlášená amnestie představuje tlustou čáru za podvody a korupčními skandály za celou éru…

21. října 2013

Koho budu volit

Hodně lidí se mě ptá, jak hodnotím předvolební peloton stran a hnutí a koho budu volit. Mnozí lidé jsou toho názoru, že není moc z čeho vybírat. Jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme moci vybírat kvalitnější kandidátky, sestavené na…

6. ledna 2014

Tříkrálová glosa o trojkoaliční šanci

Před koncem minulého roku se politici vznikající trojkoalice nechali slyšet, že jsou pro výraznou změnu volebního systému, a to směrem k posílení většinových prvků. Pokud svůj záměr naplní, budeme příště volit do Sněmovny po novu. K urnám…

5. ledna 2015

PF 2015: Více hlasů, více spokojenosti

Osm přátel z různých zemí vybírá restauraci pro poslední společný oběd roku 2014. Nemohou se dohodnout. Španěl navrhuje, aby hlasovali. Francouzka se před pár dny dozvěděla o novém způsobu volby nazvaném Demokracie 2.1 a napadá ji, že by…

4. ledna 2016

S Demokracií 2.1 proti korupci

Rok 2015 ukázal, jak široké a univerzální využití má hlasovací systém Demokracie 2.1 (D21). D21 aplikujeme ve firmách i ve školách. Vůbec největší počet hlasování jsme však provedli ve městech, a to v České republice i v zahraničí. Díky…