29. června 2015

„Nejmazanější“ v Evropě?

Bývalý prezident a přítel kmotrů všeho druhu vyrazil za panem Savovem do Londýna. Proč – je jedno. Patří k sobě.

Mezitím česká policie zahájila vyšetřování s dalšími soudci ze severu Čech – klasika – úplatky. Justiční jsou samozřejmě za výsledek soudního řízení nebo vrácení řidičáku apod. V zemi Sv. Rampuly a Grygárka je ještě co čistit.

Ústavní soud nám dobrým výrokem o poslanecké imunitě bohužel také sdělil, že Nejvyšší soud je pitomec. Že poslanecká, ani žádná jiná, imunita nemůže souviset s kšeftováním, ví každý, kdo o demokracii četl jen v rodokapsech. V kšeftu je jen volná ruku trhu, v Česku pak občas ještě v kapse souseda, pod stolem, a pak ruka ruku umyje – jaká imunita?

V justici se teď objevilo více kauz, což je dobře, protože vyšetřování, prokazování a případné obvinění je v téhle hájence ještě daleko těžší než kde jinde. Soudce má nezávislost a svědomí, což v případě poškozence často funguje jako mantinely před spravedlností.

Něco jako „dárky“ pro Nagyovou, které všichni, jak tvrdí, dávali dobrovolně. Dobrovolně proto, že cválala na premiérovi a to samozřejmě silně k dobrovolnosti pudí. Dokonce i spolumajitel Blesku a Reflexu, pan Křetínský, neodolal a musel dát dárek...

Zajímavé na dárcích jistě je, že žádný nebyl levný. Chápu. Nešlo o nic od srdce, ale od prkenice.

Mně zatím nikdo nic nedal... Vůbec nechápu proč?

A nad tím vším naše zahraniční politika, za kterou bychom časem mohli získat korunu „nejmazanějších“ v Evropě. Anebo také všeobecné pohrdání.

Ale už jí rozumím: Dejte sem všechny prachy, nezajímejte se a necamrejte do toho, za co a jak je utratíme. Výhody bereme všechny, nevýhody žádné. Počkáme, jak dopadne Řecko, abychom nemuseli nic dávat, uprchlíky nechceme, máme plno, obranu naopak chceme od NATO, ale jako kamarádi Ruska vás v případě nouze možná napadneme. Euro nechceme, leda, že by se koruna výrazně zapotácela, pak ho případně rádi přijmeme.

Vše, co by bylo proti vyžíračce, budeme vetovat, jsme tu jenom jednou...

Pokud jde o uprchlíky, jak prezident tak premiér i ministr zahraničí tvrdí, že je problémy třeba řešit přímo v zemích, kde vznikají. Nevím, na co čekáme? Je třeba pozemního vojenského útoku, zlikvidovat Islámský stát, Al Kajdu, Hizballáh, všechny další teroristické skupiny, pobít pár vznětlivých kmenů, zpacifikovat Egypt, Palestince donutit, aby uznali právo Izraele na existenci, z teroristy zavést hromadné psychoterapie a za 14 dní můžeme být zase všichni doma... Vidím Zaorálka v brigadýrce, jak útočí od moře, zatímco Sobotka obkličuje Damašek...

Smutnou zprávou je onemocnění Miroslava Kalouska totálním Babišismem (trpí jím i pěkná porce místních novinářů), projevující se tím, že o nikom a ničem jiném, než je Babiš už nepromluví, za vším jej vidí, cítí a přinejmenším tuší – a to nepřetržitě.

Naštěstí léto, jako období, není součástí péče státní správy, možná proto bývá krásné a těšme se z něj!

Podobné články

18. června 2012

Potřebujeme změnu volebního systému

Již delší dobu se kromě korupce zabývám také tím, jak znovunastolit faktickou demokracii v našem společenském uspořádání. Jsem přesvědčen, že pro tuto vizi je nutnou podmínkou zásadní změna stávajícího volebního systému včetně změny ústavy…

7. ledna 2013

Zlojedská amnestie na Nový rok

Nový rok u nás začal skutečně ostře. Prezident této země se odvážil k bezprecedentnímu kroku, kterým zpochybnil samotnou podstatu právního státu. Jím vyhlášená amnestie představuje tlustou čáru za podvody a korupčními skandály za celou éru…

21. října 2013

Koho budu volit

Hodně lidí se mě ptá, jak hodnotím předvolební peloton stran a hnutí a koho budu volit. Mnozí lidé jsou toho názoru, že není moc z čeho vybírat. Jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme moci vybírat kvalitnější kandidátky, sestavené na…

6. ledna 2014

Tříkrálová glosa o trojkoaliční šanci

Před koncem minulého roku se politici vznikající trojkoalice nechali slyšet, že jsou pro výraznou změnu volebního systému, a to směrem k posílení většinových prvků. Pokud svůj záměr naplní, budeme příště volit do Sněmovny po novu. K urnám…

5. ledna 2015

PF 2015: Více hlasů, více spokojenosti

Osm přátel z různých zemí vybírá restauraci pro poslední společný oběd roku 2014. Nemohou se dohodnout. Španěl navrhuje, aby hlasovali. Francouzka se před pár dny dozvěděla o novém způsobu volby nazvaném Demokracie 2.1 a napadá ji, že by…

4. ledna 2016

S Demokracií 2.1 proti korupci

Rok 2015 ukázal, jak široké a univerzální využití má hlasovací systém Demokracie 2.1 (D21). D21 aplikujeme ve firmách i ve školách. Vůbec největší počet hlasování jsme však provedli ve městech, a to v České republice i v zahraničí. Díky…