16. dubna 2012 | Petr Skočdopole

Několik samozřejmostí nejen o Vítu Bártovi

Samozřejmě, že nějaká mizerná půjčka Víta Bárty individuím typu Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí, se nemůže srovnávat s daleko závažnějšími korupčními kauzami, které v minulých letech beztrestně prošuměly.

Samozřejmě, že dávné skandály s financováním ODS a ČSSD měly ještě obludnější rozměry než groteskně smutná taškařice Věcí veřejných.

Samozřejmě, že stejným, ne-li větším problémem jako Bártovy obálky s penězi jsou placené účasti poslanců v dozorčích radách městských a státních akciovek, podmíněné jejich loajalitou.

Samozřejmě, že Vít Bárta je především obětí komplotu ve své vlastní straně a zvráceného systému, který tam sám utvořil.

Samozřejmě, že problém Věcí veřejných je zejména v jejich totální provázanosti s bývalou Bártovou detektivní kanceláří ABL, z čehož plyne závažné podezření, že celou politickou scénu drží v šachu tím, jak na každého něco mají.

Samozřejmě, že Vít Bárta je jen jedním z dlouhé řady vykuků, kteří politiku chápou jako bezohledné prosazování vlastních zájmů.

Samozřejmě, že Vít Bárta po podmínečném odsouzení za úplatkářství nejenže nesloží poslanecký mandát, ale ještě se bude ucházet o křeslo hejtmana v Plzeňském kraji.

Samozřejmě, že je mi z toho na zvracení.