12. února 2018 | Kvido Štěpánek

Švejk a chytrá horákyně zabíjejí český národ

Vyjádřit se k parlamentním volbám znamená naštvat si dvě třetiny lidí, protože nejméně tolik nevolilo podle vašeho gusta. Když se vyjádříte k volbě prezidenta, poštvete si proti sobě dokonce celou polovinu!

Takže samozřejmě z taktického hlediska bych měl mlčet. Ale jak už název článku říká, myslím si, že jsou věci důležitější než okamžitý prospěch, a rozhodně si při vší úctě k nám všem nemyslím, že Hlas lidu = Hlas Boží a že by rozhodování pomocí referend vedlo jinam než do pekla. Zkuste dělat každý týden referendum v Lisovně a uvidíte, že do dvou měsíců z takové fabriky utečete sami, protože to bude k nepřežití. Tak tedy, mám-li tu říci svůj názor (což považuji za svou povinnost):

  1. Jiří Drahoš – žádný zázrak, nicméně volil jsem ho nakonec s nadějí na utnutí strašného marasmu, sprostoty a jízlivého populizmu, který představuje Miloš Zeman. Proti Zemanovi bych v podstatě volil téměř kohokoli.
  2. Miloš Zeman – netřeba komentovat, popsáno v bodě 1.

Budete-li se ptát, v čem vidím Zemanův jízlivý populizmus, pak téměř ve všem, co říká a dělá. Tak například, zaregistrovali jste, jak nás dovedně manipuloval volebními tématy?! Před pěti lety v souboji se Schwarzenbergem podstrčil téma Sudety. Koktavému knížeti přilepil nálepku Sudeťáka a v televizní debatě přitom Zemanovi vulgární příznivci souhlasně řvali, dupali a na knížete zase bučeli. Procenta Zemanovi vydatně stoupala a decentní kníže nedokázal podpásovku odrazit. Letos nepadlo o Sudetech ve volební kampani ani slovo. Zajímavé. Dovedný manipulátor si zase vybral jiné veledůležité téma: Uprchlíci. Dosud jich je v Česku   d v a n á c t (číslicí 12), ale on to podsunul jako téma, na kterém stojí volby. A rozpačitému univerzitnímu profesorovi přilepil nálepku vítače imigrantů – a to i doslova na billboardech. Pardon, ty nedával vylepit Zeman, ale jeho neznámí příznivci. Procenta zase vydatně stoupala a slušný profesor se podpásovky už nezbavil.

Tož tak. Co si myslím, je v názvu tohoto článku. Zhlédli jsme se ve výplodu notorického alkoholika Jaroslav Haška, v prostonárodních pohádkách z předminulého století a myslíme si, že přechytračíme svět. Od EU peníze přijímat ANO, ale cokoli dát NE. Jenom brblat a vyhrožovat referendem o vystoupení. Ať se děje ve světě cokoli, ať tam usekávají dětem ručičky, navlékají lidem na krk pneumatiky a upalují je – nevadí, zamkněte dveře a zacpěte si uši. Jenom klid a nohy v teple!

Na to je ovšem potřeba mít silný žaludek a silného vůdce. Dnes Zemana a příště dokonce - Japonce!