Švejk a chytrá horákyně zabíjejí český národ

Vyjádřit se k parlamentním volbám znamená naštvat si dvě třetiny lidí, protože nejméně tolik nevolilo podle vašeho gusta. Když se vyjádříte k volbě prezidenta, poštvete si proti sobě dokonce celou polovinu!

Takže samozřejmě z taktického hlediska bych měl mlčet. Ale jak už název článku říká, myslím si, že jsou věci důležitější než okamžitý prospěch, a rozhodně si při vší úctě k nám všem nemyslím, že Hlas lidu = Hlas Boží a že by rozhodování pomocí referend vedlo jinam než do pekla. Zkuste dělat každý týden referendum v Lisovně a uvidíte, že do dvou měsíců z takové fabriky utečete sami, protože to bude k nepřežití. Tak tedy, mám-li tu říci svůj názor (což považuji za svou povinnost):

  1. Jiří Drahoš – žádný zázrak, nicméně volil jsem ho nakonec s nadějí na utnutí strašného marasmu, sprostoty a jízlivého populizmu, který představuje Miloš Zeman. Proti Zemanovi bych v podstatě volil téměř kohokoli.
  2. Miloš Zeman – netřeba komentovat, popsáno v bodě 1.

Budete-li se ptát, v čem vidím Zemanův jízlivý populizmus, pak téměř ve všem, co říká a dělá. Tak například, zaregistrovali jste, jak nás dovedně manipuloval volebními tématy?! Před pěti lety v souboji se Schwarzenbergem podstrčil téma Sudety. Koktavému knížeti přilepil nálepku Sudeťáka a v televizní debatě přitom Zemanovi vulgární příznivci souhlasně řvali, dupali a na knížete zase bučeli. Procenta Zemanovi vydatně stoupala a decentní kníže nedokázal podpásovku odrazit. Letos nepadlo o Sudetech ve volební kampani ani slovo. Zajímavé. Dovedný manipulátor si zase vybral jiné veledůležité téma: Uprchlíci. Dosud jich je v Česku   d v a n á c t (číslicí 12), ale on to podsunul jako téma, na kterém stojí volby. A rozpačitému univerzitnímu profesorovi přilepil nálepku vítače imigrantů – a to i doslova na billboardech. Pardon, ty nedával vylepit Zeman, ale jeho neznámí příznivci. Procenta zase vydatně stoupala a slušný profesor se podpásovky už nezbavil.

Tož tak. Co si myslím, je v názvu tohoto článku. Zhlédli jsme se ve výplodu notorického alkoholika Jaroslav Haška, v prostonárodních pohádkách z předminulého století a myslíme si, že přechytračíme svět. Od EU peníze přijímat ANO, ale cokoli dát NE. Jenom brblat a vyhrožovat referendem o vystoupení. Ať se děje ve světě cokoli, ať tam usekávají dětem ručičky, navlékají lidem na krk pneumatiky a upalují je – nevadí, zamkněte dveře a zacpěte si uši. Jenom klid a nohy v teple!

Na to je ovšem potřeba mít silný žaludek a silného vůdce. Dnes Zemana a příště dokonce - Japonce!

Podobné články

18. června 2012

Potřebujeme změnu volebního systému

Již delší dobu se kromě korupce zabývám také tím, jak znovunastolit faktickou demokracii v našem společenském uspořádání. Jsem přesvědčen, že pro tuto vizi je nutnou podmínkou zásadní změna stávajícího volebního systému včetně změny ústavy…

7. ledna 2013

Zlojedská amnestie na Nový rok

Nový rok u nás začal skutečně ostře. Prezident této země se odvážil k bezprecedentnímu kroku, kterým zpochybnil samotnou podstatu právního státu. Jím vyhlášená amnestie představuje tlustou čáru za podvody a korupčními skandály za celou éru…

21. října 2013

Koho budu volit

Hodně lidí se mě ptá, jak hodnotím předvolební peloton stran a hnutí a koho budu volit. Mnozí lidé jsou toho názoru, že není moc z čeho vybírat. Jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme moci vybírat kvalitnější kandidátky, sestavené na…

6. ledna 2014

Tříkrálová glosa o trojkoaliční šanci

Před koncem minulého roku se politici vznikající trojkoalice nechali slyšet, že jsou pro výraznou změnu volebního systému, a to směrem k posílení většinových prvků. Pokud svůj záměr naplní, budeme příště volit do Sněmovny po novu. K urnám…

5. ledna 2015

PF 2015: Více hlasů, více spokojenosti

Osm přátel z různých zemí vybírá restauraci pro poslední společný oběd roku 2014. Nemohou se dohodnout. Španěl navrhuje, aby hlasovali. Francouzka se před pár dny dozvěděla o novém způsobu volby nazvaném Demokracie 2.1 a napadá ji, že by…

4. ledna 2016

S Demokracií 2.1 proti korupci

Rok 2015 ukázal, jak široké a univerzální využití má hlasovací systém Demokracie 2.1 (D21). D21 aplikujeme ve firmách i ve školách. Vůbec největší počet hlasování jsme však provedli ve městech, a to v České republice i v zahraničí. Díky…