27. února 2012 | Petr Skočdopole

Zrušit, nebo vyškrtnout?

Tak nás advokáti z kanceláře Šachta & Partners prý chtějí zrušit. Vzrušující nápad. Chápu, Nadační fond proti korupci je ruší v práci. Ve velmi kreativní a složité práci: pro svého klienta třeba právě zakládají firmu, která má za úkol nakupovat od druhé firmy. Tato druhá firma má být prodána třetí firmě, jež ale ve skutečnosti patří firmě čtvrté, v níž má klient hlavní podíl. Čtvrtá firma tuto třetí firmu ovšem pošle do likvidace, zatímco druhou firmu prodá první firmě. Poputují v tom velké peníze, takže právníci potřebují klid, aby zbylo dost i na ně.

A teď jim začnou nějací „samozvanci“ koukat pod prsty a veřejně říkat, že to, co dělají, je divné, neetické, korupční. Právníci slova jako divné a neetické neberou, ale korupční? Tak nám to dokažte! Anebo víte co? My vás radši necháme zrušit.

Máme na fondu taky dost práce, ale prostudoval jsem si ve volné chvíli zákon o advokacii a líbí se mi v něm obzvlášť jedna pasáž o vyškrtnutí ze seznamu advokátů. Napadá mě, že bychom se Šachtou a jeho partnery uzavřeli takovou malou sázku: dokážete nás zrušit dřív, než vás vyškrtneme?